Ethical Principles and Publication Policy

1. IKSADJOURNAL Dergisi hakemli, endeksli e-dergi olup, OCAK, MART, HAZİRAN, EYLÜL, ARALIK aylarında yayım yapan bir dergidir. Gerekli durumlarda özel ya da ek sayılar da yayınlanabilir.

2. IKSAD JOURNAL , SOSYAL BİLİMLER alanında yapılmış çalışmaları yayınlayan bir dergidir. Yalnızca özgün bilimsel makalelere ilişkin metinleri yayınlar. Ayrıca, sunulduğu yer, toplantı ve tarihin kaydedilmesi ile başka bir yerde yayınlanmamış olması şartıyla kongre ve sempozyum bildirileri de makale çalışması olarak yayınlanabilir. Ancak bu yayın etkinliğinden kaynaklanması muhtemel herhangi bir sorunun sorumluluğu yazara aittir.

3. IKSAD JOURNAL' a gönderilen yazıların daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış olması ve sisteme eklendiğinde bir başka yayın organının yayın değerlendirme sürecinde bulunmaması gerekir.

4. IKSAD JOURNAL yayınlanması için çalışma göndermek isteyenlerin, yazılarını iksadjournal@gmail.com  göndermeleri gerekir.

6. Herhangi bir yazının IKSAD JOURNAL' a mail atılması emailiniz ulaştı bildirimi ile başvuru olarak kabul edilir ve yazının değerlendirilme süreci başlar.

7. Başvurunun yapılmasından yazının yayınlanması aşamasına kadar uzanan süreçteki bütün işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.

8. Yayınlanması için IKSAD JOURNAL'a gönderilen yazıların basım ve yayın hakları dergiye devredilmiş olur. Bu yazılar dergi yönetiminden izin alınmaksızın bir başka yayın organında yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

IKSAD JOURNAL yayınlamış olduğu metinleri yaygınlık sağlamak adına indekslenme ve sosyal medya gibi çeşitli mecralarda yayınlayabilir.

9. IKSAD JOURNAL'a  gönderilmiş yazılardan kaynaklanması muhtemel herhangi bir yasal, hukuksal, ekonomik ve etik sorumluluk, söz konusu yazı yayınlanmış olsa bile yazarlarına aittir. Dergi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.

10. IKSAD JOURNAL   yayın dili tüm dünya dillerini kapsamaktadır.

11. Makale başvuru ücreti 1500 TL'dir. Makalenizi sistem üzerinden yükledikten sonra editörümüz sizinle iletişime geçerek ödeme konusunda bilgi verecektir. Dergi başvuru ücreti dışında, makalenizin yayınlanması için herhangi bir ücret ya da ek hizmet bedeli gibi farklı isimler altında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.